• 21 RUJ. 17

DONACIJA TRANSFORMATORA ŽUPANIJSKOJ BOLNICI ČAKOVEC

Tvrtka Komet d.o.o. iz Preloga je donirala Županijskoj bolnici Čakovec transformator NN TRANSFORMATOR 630 Kva 10/20 KV proizvođača Končar D&ST, čime se zamijenio 45 godina stari transformator koji je ugrožavao sigurno napajanje bolnice električnom energijom posebice u svojim najvitalnijim dijelovima poput operacijskih sala i jedinicama intenzivnog liječenja. Popravak starog transformatora ne bi osigurao znatno sigurniju opskrbu električnom energijom, te stoga popravak nije bio isplativ, dok za novi transformator bolnica nije imala osigurana sredstva. Donaciju je osigurao ravnatelj ŽB Čakovec Robert Grudić, dr. med., a projekt zamjene transformatora je koordinirao voditelj Odjela tehničkih i informatičkih poslova Drago Oslaković, struč. spec. ing. techn. inf.

Ovu hvale vrijednu donaciju je ispred tvrtke Komet d.o.o. uručio direktor tvrtke gosp. Dražen Sinko, dok je donaciju ispred Županijske bolnice Čakovec primio ravnatelj ŽBČ Robert Grudić, dr.med.

Tvrtka „Komet“ d.o.o. se bavi proizvodnjom metalnih konstrukcija, kućišta transformatora, pocinčanih gazišta, strojeva za obradu granita i mramora, cjevovoda, metalnih kalupa, izmjenjivača topline, prigušivača zvuka, iskrohvatača, rezervoara za gorivo i dr. Tvrtka nastoji poslovati na održiv način, odnosno nastoji uz stvaranje nove vrijednosti voditi brigu o radnicima, okolišu i društvenoj zajednici u kojoj djeluje. Ova donacija Županijskoj bolnici Čakovec dokaz je brige o zajednici i dobar primjer društveno odgovornog poslovanja (DOP).