• 25 SVI. 18

OBAVIJEST PACIJENTIMA – PODIZANJE NALAZA (GDPR)

Poštovani pacijenti, s obzirom da od 25.05.2018. godine počinje primjena Opće uredbe o zaštiti pojedinaca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka 2016/679 (Opća uredba o zaštiti podataka – GDPR) koja predstavlja velik iskorak u području zaštite osobnih podatka i informacijske sigurnosti, ŽB Čakovec uvodi novosti u podizanju nalaza.
    Molimo da nalaze koji se ne šalju CEZIH sustavom vašem liječniku obiteljske medicine, te nalaze koji su vam potrebni za daljnju obradu u drugim zdravstvenim ustanovama, podižete osobno. U slučaju spriječenosti podizanja nalaza osobno, nalaz može, uz izričitu suglasnost pacijenta, podići druga osoba, ali samo uz predočenje njegovog i vlastitog osobnog dokumenta (zdravstvena, osobna iskaznica).