• 20 LIP. 18

Potpisan ugovor za rekonstrukciju paviljona 3

Dana, 13. lipnja 2018. godine u biblioteci ŽB Čakovec održana je druga službena konferencija za novinare vezana uz provedbu projekta „Rekonstrukcija i opremanje Županijske bolnice Čakovec za potrebe dnevne bolnice i dnevne kirurgije“. Konferenciji su prisustvovali ravnatelj Županijske bolnice Čakovec Robert Grudić, dr. med. sa suradnicima, župan Međimurske županije Matija Posavec, mag. ing. sa suradnicima, predstavnici Ministarstva zdravstva te drugi uvaženi gosti.
    Cilj projekta „Rekonstrukcija i opremanje Županijske bolnice Čakovec za potrebe dnevne bolnice i dnevne kirurgije“ je rekonstruirati i opremiti prostor Županijske bolnice Čakovec kako bi se poboljšala učinkovitost i pristup dnevnoj bolnici te dnevnoj kirurgiji, a ciljnu skupinu projekta čine pacijenti DB i DK, ali i svi ostali pacijenti Županijske bolnice Čakovec. Ukupna vrijednost projekta je 64.755.377,70 kn, od čega će se 50.000.000,00 kn financirati iz Europskog fonda za regionalni razvoj (85%) i Državnog proračuna (15%), a razlika u iznosu od 14.755.377,70 kn do ukupne vrijednosti projekta će se financirati iz proračuna Međimurske županije. U sklopu ukupnog iznosa projekta, Županijska bolnica Čakovec će u naredne 3 godine rekonstruirati i dograditi objekt Paviljon 3, javnosti poznat kao „stara interna“ u koji će se smjestiti Odjel za fizikalnu terapiju, Centralna dnevna bolnica s kemoterapijom, Odjel za psihijatriju i Psihijatrijska dnevna bolnica te će rekonstruirati i obnoviti odjel Kirurgije I. Vrijednost ukupnih građevinskih radova procijenjena je na 30.000.000 kn.
    Uz građevinske radove na rekonstrukciji i dogradnji objekta Paviljon 3 te rekonstrukciji odjela Kirurgije I, odjeli Županijske bolnice Čakovec će se opremiti visokokvalitetnom i suvremenom medicinskom opremom u ukupnom iznosu od 30.787.372,76 kn koja će biti u potpunosti prilagođena potrebama pacijenata.

DSC_0080 DSC_0084 DSC_0135 DSC_0148 Pogled 1 paviljon 3