• 12 STU. 18

12.11.2018. godine u Županijskoj bolnici Čakovec uvedene identifikacijske narukvice

Dragi pacijenti Županijske bolnice Čakovec.
    Obavještavamo Vas da su s današnjim danom uvedene identifikacijske narukvice za sve hospitalizirane pacijente, pacijente zaprimljene na Jednodnevnu kirurgiju (JDK), u Dnevnu bolnicu ili preko Centra za hitnu medicinu – OHBP. Radi se o standardu zdravstvene skrbi koji je implementiran u većini razvijenih europskih država. Identifikacijske narukvice služe potvrdi identiteta svih pacijenata, a s ciljem poboljšanja kvalitete zdravstvene zaštite i podizanja razine sigurnosti pacijenata. Molimo Vas za razumijevanje i suradljivost, jer narukvica je dodatna mjera kako bi se povećala Vaša sigurnost. Medicinski djelatnici će Vas prije stavljanja narukvice upitati za Vaše ime i prezime i datum rođenja jer se osobita pozornost usmjerava na postupak pravilne potvrde pacijenta, tzv. postupkom dvostruke provjere. Molimo Vas da sa sobom nosite svoje osobne iskaznice kako bi se na uvid mogao potvrditi Vaš identitet. Provjera identiteta pacijenta prije pružanja zdravstvenih usluga osigurava da je prava osoba dobila odgovarajuću medicinsku uslugu i skrb.