Voditelj odjela:
Sanja Topličanec, dr.med. spec. ginekologije i opstetricije, uži spec. fetalne medicine i opstetricije

E-mail: voditelj.rodiliste.radaona@bolnica-cakovec.hr

Glavna primalja odjela:
Karmen Cecarko – Vidović, prvostupnica primaljstva

E-mail: glprimalja.rodiliste.radaona@bolnica-cakovec.hr

Telefon:
040/ 375 243 RODILIŠTE
040/375 235 RAĐAONICA

ODJEL RODILIŠTA S RAĐAONOM I PATOLOGIJA TRUDNOĆE
Rodilište od 1998.godine nosi naziv „Rodilište prijatelj djece“ u sklopu UNICEFovog programa.
Odjel rodilišta je kompletno obnovljen 2008.godine.
Kapacitet odjela je 12 dvokrevetnih soba i dva apartmana.
Cijena boravka u apartmanu je 152,44 kuna/PDV uključen/
Vrijeme posjeta na odjelu:
Radnim danom od 15 do 17 h.
Nedjeljom i blagdanom od 14 do 17 h. Posjete na odjelu rodilišta dozvoljene istovremeno samo jednoj osobi. Zbog zdravstvenih razloga djeci posjete u sobu nisu dozvoljene.
Posjete u apartmanu kao na odjelu. Posjeta za supruga,partnera ili jednu blisku osobu od 9 do 21 h.
Vrijeme informacija za pacijente od 14.30 h do 15.30 h ili po dogovoru.

OBAVIJEST POSJETE RODILIŠTE

RAĐAONICA
Godišnje se obavi oko 1100 do 1200 poroda.
U sklopu rađaonice je predrađaonica sa 2 kreveta, u rađaonici su 4 kreveta za rađanje.
Prisustvo na porodu dozvoljeno je jednoj bliskoj osobi /suprug, partner, majka, prijateljica, doula…
Tečaj za trudnice i prisustvo na porodu je besplatno.
Uvjet za prisustvo na porodu je potvrda o završenom Tečaju za trudnice iz naše ili neke druge zdravstvene ustanove, a vrijedi i stara potvrda ranije obavljenog tečaja.
Educirani smo za uzimanje krvi iz pupkovine za zakladu Ana Rukavina ili za vlastite potrebe u Republici Hrvatskoj.
U rađaonici je omogućeno korištenja pilates lopte, porod na stolčiću i krevet-stolčić.
Carski rez se obavlja u oko 90 % slučajeva u spinalnoj anesteziji.
Epiduralna analgezija u porodu je dostupna.
Poštujemo želje rodilja prema planu poroda, ako je to moguće ovisno o tijeku poroda i patologiji.
Nadamo se dobroj suradnji sa našim pacijenticama na obostrano zadovoljstvo, a da budućim majkama olakšamo i uljepšamo čin poroda kao i boravak na odjelu.

FOTOGRAFIJE ODJELNE SOBE:

FOTOGRAFIJA APARTMANA: